Історія

ТОВ «САВЕК» утворилося в 2011 році в результаті відділення спеціалізованої ділянки з вибухових робіт в будівництві від державного підприємства «Харківвибухпром», яке почало свою історію з 1927 року, і виконувало весь комплекс буропідривних робіт на всій території колишнього Радянського Союзу. В утворене підприємство перейшов весь персонал ділянки з усім своїм величезним накопиченим досвідом з організації та проведення спеціальних видів вибухових робіт. Так, в умовах щільної міської забудови, підприємством проводилися роботи по обваленню будівель вибухом в центральних районах міста Харкова, Дніпропетровська, Полтави. В умовах діючого виробництва і насичених комунікацій були завалені споруди ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ «ЦГЗК» Кривий Ріг. Під егідою Міжнародного Червоного Хреста ТОВ «САВЕК» виконувало роботи з демонтажу споруд, які прийшли в аварійний стан в результаті бойових дій в м. Попасна Луганської області.

В даний час підприємство виконує роботи по всій теріторії Україні, і всією своєю діяльністю доводить, що ТОВ «САВЕК» - це синонім якості і безпеки виконуваних робіт.

Види вибухових робіт виконуваних підприємством

Демонтаж будівель і споруд вибухом

Обвалення робиться шляхом точкового підривання заряду усередині опор, що несуть, які після вибуху втрачають свою здатність, що несе.

Залізобетонні споруди обрушують тільки направлено, цегляні - як спрямовано, так і на свою основу.

Для обвалення частини споруди частина, що зберігається, відділяється від обрушуваної роздільною штробою, яка проходиться вибуховим способом (див. обвалення ХМК).

При обваленні будівлі на свою основу висота розвалу не перевищує однієї третини, а ширина розвалу - половини висоти стін.

Отвори в стінах так само ефективно робити вибуховим способом.

Обвалення цегляних і залізобетонних димарів

Принцип спрямованого обвалення залізобетонного димаря полягає в утворенні наскрізної підбивки (врубу) в опорі, що несе, не по всьому го­ризонтальному перерізу, а тільки з боку напряму обвалення. Збереження опори (целіку) з одного боку, для круглих димарів відповідає целік в секторі рівному 135-140° і практично миттєва ліквідація її з боку врубу створюють під дією сил тяжіння і реакції опори в целіку перевертаючий момент сил, що забезпечує падіння димаря в заданому напрямі.

Залізобетонні димарі обрушують тільки направлено, цегляні - як спрямовано, так і на свою основу.

Дроблення бетонних і залізобетонних фундаментів

Вибуховий спосіб дроблення залізобетонних фундаментів порівняно з механічним розбиранням, економічно вигідний при великій насиченості арматури у бетоні. Сучасні технології вибухових робіт і проектні рішення по укриттю висаджуваного в повітря об'єкту, дозволяють виконувати ці види робіт на діючих виробництвах. Дроблення бетонних фундаментів робиться як вибуховим, так і невибуховим способом за допомогою НРС (невибухові руйнівні суміші).

Обвалення сталевих конструкцій.

Вибуховий спосіб різання металу є найбезпечнішим при обваленні сталевих конструкцій, оскільки увесь персонал і техніка працюють в умовах максимальної стійкості об'єкту. Обвалення робиться в заданому напрямі за допомогою кумулятивних зарядів якими миттєво перерізуються сталеві конструкції.

Звільнення цементних силосів від зависей і налипань.

Вибуховий спосіб по звільненню цементних силосів від зависей і налипань є найдешевшим і швидшим порівняно з іншими способами. Вибухова хвиля, що утворюється при вибуху підвішеного заряду,  викликає хитний ефект за допомогою якого очищає стінки силосу від цементу, що злежався.

У такий спосіб були очищені силоси на Балаклеївському цементному заводі, заводі ЗБК ВАТ "Харківметробуд".

Камуфляж паль

Палі з камуфлетной п'ятою, утворюваною енергією вибуху, застосовуються в наступних випадках:

коли палі інших типів можуть бути замінені камуфлетними такій же здатності, що несе, але меншої довжини або більшої здатності, що несе, при меншій кількості і при меншій або рівній вартості;

якщо з поверхні землі залягають насипні, набрякаючі, або просадочні грунти, що сильно стискаються, різнорідні, підстилають

на відносно невеликій глибині (до 20 м) глинистими породами, що не мають властивостей просадки.

Суть методу  - вибухом заряду в основі свердловини створюється камуфлетна порожнина з ущільненою грунтовою оболонкою. І після залиття бетоном цієї порожнини, здатність палі, що несе, збільшується в 1,5-2 рази від номінальної, що в 1,5-2 рази здешевлює облаштування фундаментів.

Фундаменти на буронабивних палях з камуфлетними п'ятами зведені під промислові будівлі на Братському лісопромисловому комплексі, в Запоріжжі і під сотні житлових будинків в Києві, Москві, Харкові, Кривому Розі, Запоріжжі.

Дроблення  металізованого "козла" в міксерах і доменних печах

Дроблення (розпушування) "козла" здійснюється буропідривним способом за допомогою шпурових зарядів. Шпури пропалюються кисневими трубками. Роботи можуть проводитися на діючому виробництві без зупинки технологічного процесу.